ћирилица | english
HorSeparator

Naslovna / Odnosi s javnošću / Odnosi s medijima / Vesti / USPEH KADETA VOJNE AKADEMIJE NA UNIVEREZITETSKOM DžUDO PRVENSTVU U NIŠU

Vesti
28. 05. 2018.   11:47:57

USPEH KADETA VOJNE AKADEMIJE NA UNIVEREZITETSKOM DžUDO PRVENSTVU U NIŠU

U organizaciji džudo saveza Srbije, već četvrti put u Nišu održano je državno Univerzitetsko prvenstvo u džudou.

Na ovom prestižnom takmičenju nadmetali su se  najbolji džudisti  sa 4 univerziteta i 23 fakulteta iz čitave Srbije

Ekipu Univerziteta odbrane i Vojne akademije predvodio je kapetan Stošić Filip koji je ujedno i tehnički rukovodilac džudo ekipe MO i VS.

Ekipu Vojne akademije predstavljalo je 5 takmičara.

U izuzetno jakoj konkurenciji kadeti Vojne akademije osvojili su 4 medalje.

Kadet Ristić Milan u kategoriji do 90 kilograma  osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju i tako postao Univerzitetski prvak Srbije.

Kadetkinja Rakić Vesna u kategoriji do 70 kilograma  osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju

Kadet Janković Nenad u katetoriji do 100 kilograma  osvojio je treće mesto i bronzanu medalju.

Kadet Stevanović Nikola u kategoriji  do 66 kilograma osvojio je treće mesto i bronzanu medalju.

Kadet Mićević Marko  u kategoriji do 81 kilogram  osvojio je peto mesto.

Postignutim uspehom kadeti su na dostojan način reprezentovali Vojnu akademiju i Univerzitet odbrane.