HorSeparator

Насловна / Односи с јавношћу / Односи с медијима / Вести / Oдржан јесењи крос Војне академије

Oдржан јесењи крос Војне академије

У организацији катедре за физичку културу у Војној академији одржан је традиционални јесењи крос.

Јесењи крос поред такмичарског дела свакако представља добру проверу физичке спремности кадета Универзитета одбране.

Спорт и физичка спремност припадника Војне акaдемије је од изузетног значаја у школовању и будућој официрској професији кадета Универзитета одбране.

Такмичење је реализовано у појединачној мушкој и женској конкуренцији, као и екипно.

Тако су и ове године у појединачној и екипној конкуренцији победили најбољи..

У појединачној мушкој конкуренцији победник је Бакоч Mиљан, кадет 143. класе Војне академије. Друго место освојио је кадет Пеца Марко из 142. класе Војне академије, док се на треће место пласирао кадет 141. класе Војне академије Живковић Младен.

У појединачној женској конкуренцији победник је кадеткиња 5. класе Медицинског факултета ВМА Марина Радовановић, другопласирана је ученица Средње стручне војне школе Алексија Коцић, док се на треће место пласирала кадеткиња 143. класе Војне академије Спасојевић Кристина.

У екипној конкуренцији победила је екипа 142. класе, друго место освојила је 143. класа, док је треће место освојила екипа 141. класа Војне акадмеије.

На свечаности поводом завршетка Јесењег кроса Војне академије, најуспешнијим такмичарима су уручене медаље и признања, док је победник у екипној конкуренцији екипа 142. класе добила прелазни пехар.