generiši novi kod
HorSeparator

Naslovna /

Uspeh kadeta Vojne akademije na svetskom vojnom prvenstvu u džudou u Brazilu

Džudo reprezentacija Ministarstva odbrane i Vojske osvojila je na 38. svetskom vojnom prvenstvu u Rio de Žaneiru u Brazilu tri medalje. Time je prvi put u istoriji vojnog džudoa osvojena medalja za Srbiju.

Na najjačem svetskom vojnom takmičenju u džudou, u sastavu vojne reprezentacije nalazio se i kadet Vojne akademije Milan Ristić.

U konkurenciji višestrukih osvajača medalja iz Francuske, Rusije, Brazila, Kine i ostalih reprezentacija, kadet Vojne akademije Milan Ristić u kategoriji do 81 kilograma osvojio je sedmo mesto.

Učešće naše vojne reprezentacije na 38. svetskom vojnom prvenstvu organizovala je i podržala Delegacija Republike Srbije pri CISM. Vođa delagacije koja je osvojila do sada najveći uspeh vojne džudo reprezentacije bio je kapetan iz sastava Kadetske brigade Vojne akademije Filip Stošić.