Код са слике
Пријави се

генериши нови код
HorSeparator

Насловна / Односи с јавношћу / Односи с медијима / Вести / Кадети Војне академије најбољи у стрељаштву на Студентском првенству Београда

Кадети Војне академије најбољи у стрељаштву на Студентском првенству Београда

Поводом одржавања Сајма спорта у организацији спортског клуба Универзитета уметности, у стрељани Ушће дана 24.11.2018. године одржано је такмичење у гађању серијском ваздушном пушком на даљини од 10 метара за студенте Универзитета у Београду.

Војну академију представљали су: кадет 140. класе Срђан Матовић, кадет 142. класе Никола Стаменковић и цивилни студент Војне академије Нeвена Зечевић.

Прво место и златну медаљу у конкуренцији студената освојио је кадет Срђан Матовић са укупно 170 кругова, док је бронзану медаљу освојио кадет Никола Стаменковић  са укупно 147 кругова.

Код студенткиња, најпрецизнија је била цивилни студент Војне академије Невена Зечевић са укупно 174  круга.

У генералном пласману факултета најуспешнија је била Војна академија са две златне медаље и једном бронзаном медаљом. Вођа екипе био је потпоручник Петар Николић.