Kod sa slike
Prijavi se

generiši novi kod
HorSeparator

Naslovna / Odnosi s javnošću / Odnosi s medijima / Vesti / Kadeti Vojne akademije najbolji u streljaštvu na Studentskom prvenstvu Beograda

Kadeti Vojne akademije najbolji u streljaštvu na Studentskom prvenstvu Beograda

Povodom održavanja Sajma sporta u organizaciji sportskog kluba Univerziteta umetnosti, u streljani Ušće dana 24.11.2018. godine održano je takmičenje u gađanju serijskom vazdušnom puškom na daljini od 10 metara za studente Univerziteta u Beogradu.

Vojnu akademiju predstavljali su: kadet 140. klase Srđan Matović, kadet 142. klase Nikola Stamenković i civilni student Vojne akademije Nevena Zečević.

Prvo mesto i zlatnu medalju u konkurenciji studenata osvojio je kadet Srđan Matović sa ukupno 170 krugova, dok je bronzanu medalju osvojio kadet Nikola Stamenković  sa ukupno 147 krugova.

Kod studentkinja, najpreciznija je bila civilni student Vojne akademije Nevena Zečević sa ukupno 174  kruga.

U generalnom plasmanu fakulteta najuspešnija je bila Vojna akademija sa dve zlatne medalje i jednom bronzanom medaljom. Vođa ekipe bio je potporučnik Petar Nikolić.