Kod sa slike
Prijavi se

generiši novi kod
HorSeparator

Naslovna / Kadeti / Sportske vesti / Kadeti Vojne akademije uspešni na studentskom prvenstvu u streljaštvu

Kadeti Vojne akademije uspešni na studentskom prvenstvu u streljaštvu

Povodom Dana Univerziteta umetnosti, u organizaciji sportskog kluba Univerziteta umetnosti, u streljani SK "Novi Beograd Ušće" održan je petnaesti po redu turnir studenata u streljaštvu. Kadeti Vojne akademije ponovili su uspeh postignut na prošlom turniru i osvojili su 3 od 6 medalja u konkurenciji studenata i studentkinja u takmičenju serijskom vazdušnom puškom. Ukupno je nastupilo 33 studenta.

Kadetkinja Tatjana Hrib trijumfovala je u konkurenciji studentkinja sa ukupnim rezultatom od 183 krugova. Srebrnu medalju osvojila je studentkinja Visoke poslovne škole Marina Simić, dugogodišnja juniorska reprezentativka Srbije. Bronzanu medalju osvojila je kadetkinja Kristina Meić.

strelci

Kod studenata kadet Zoran Nikolić, osvojio je bronzanu medalju sa upucanih 166 krugova.

Pored osvajača medalja na studentskom turniru nastupili su kadet Nikola Stamenković, kadet Milan Jovanovski, kadetkinja Sara Lisinac i civilni student Nevena Zečević.