Uspeh kadeta Vojne akademije na državnom prvenstvu vojske i policije u džudou

U Sportskoj dvorani Šumice održano je Drugo prvenstvo države za pripadnike vojske i policije na kome se nadmetalo 70 takmičara u ženskoj i muškoj konkurenciji u organizaciji Džudo saveza Srbije.

Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije pod vođstvom kapetana Filipa Stošića i trenera Milorada Jeremića osvojili su 15 medalja.

U kategroji do 90 kilograma u muškoj konkurenciji, kadet Vojne akademije Milan Ristić osvojio je zlatnu medalju, dok je u istoj kategoji u ženskoj konkurenciji kadetkinja Marija Ivković takođe osvojila prvo mesto i zlatnu medalju.

U kategoriji do 66 kilograma, učenik Vojne gimnazije Lazar Mitić osvojio je drugo mesto i srebrnu medalju.

Takmičenje je otvorio šef delegacije CISM u Srbiji brigadni general Siniša Radović koji je poželeo sprortsku sreću učesnicima. Takmičenje je predstavljalo dobru proveru za džudistee MO i VS koje krajem oktobra ove godine očekuje nastup na Svetskim vojnim igrama u Kini u Vuhanu.

VOJNA AKADEMIJA - Pavla Jurišića Šturma 33, 11000 Beograd
Tel: 011/3603-247, 011/3603-331; Faks: 011/3005-190; E-pošta: office@va.mod.gov.rs