Kod sa slike
Prijavi se

generiši novi kod
HorSeparator

Naslovna / Kadeti / Sportske vesti / Uspeh kadeta Vojne akademije na studentskom turniru u streljaštvu

Uspeh kadeta Vojne akademije na studentskom turniru u streljaštvu

U organizaciji sportskog Univerziteta umetnosti u streljani SK "Novi Beograd Ušće" održan je petnaesti po redu turnir studenata beogradskih fakulteta u streljaštvu. Kadeti Vojne akademije osvojili su zlatne medalje u konkurenciji studenata i studentkinja. Takmičenje je realizovano u disciplini serijska vazdušna puška na daljini od 10 metara. Ukupno je nastupilo 33 studenta. U konkurenciji studenata najuspešniji je bio kadet Nikolić Zoran sa rezultatom od 167 krugova. U istoj disciplini branzanu medalju osvojio je kadet Vlajković Branislav. sa rezultatom 159 krugova.

Kadetkinja Jovanović Nataša ubedljivo je trijumfovala u konkurenciji studentkinja sa ukupnim rezultatom od 175 krugova. Bronzanu medalju u istoj konkurenciji osvojila je sa rezultatom 160 krugova, civilna studentkinja Vojne akademije Nevena Zečević.

Ekipu kadeta Vojne akademije predvodio je poručnik Petar Nikolić, tehnički rukovodilac sekcije streljaštva na Vojnoj akademiji.